Сергій Тупальський: мета роботи митних органів захищати економічні інтереси держави

В умовах кризи та нестабільної економічної ситуації бізнес усіма силами намагається вижити, вдаючись часом до не самих незаконних методів. Такі негативні явища як непрозоре декларування, заниження розміру мита та ін. на митниці все ще залишаються.

Спроби мінімізувати митні платежі здійснюються за вже налагодженими схемами і для цієї мети працюють цілі центри, які пропускають через себе імпортовані товари. Один з таких центрів мінімізації митних платежів був викритий в жовтні поточного року співробітниками оперативного управління ДУ ДФС в м. Києві.

Зазначений центр надавав підприємствам реального сектора економіки Києва послуги з мінімізації сплати митних платежів при імпорті товарів за заниженими цінами. Правопорушники здійснювали ввезення імпортних товарів за цінами, значно нижчими за ринкові, при цьому ввезення товарів оформлялося за непрямими контрактами з нерезидентами.

Надалі через підконтрольні підприємства проводилася фіктивна реалізація товарів, що імпортуються і забезпечувалося надходження безготівкових коштів на рахунки для придбання валюти і проведення зовнішньоекономічних операцій.

Як зазначає в.о. голови Київської митниці Сергій Тупальський, основне завдання сьогодні позбутися від корупційної складової. Для цього потрібно не тільки проведення ефективного реформування митниці, а й виводити бізнес з тіні. Прозоре декларування обсягу товарів за реальною ціною — це живі гроші в бюджет держави.

На жаль, викриття центру мінімізації митних платежів в Києві не єдиний випадок. За останній місяці була припинена діяльність подібних центрів в декількох регіонах України.

На Харківщині кілька місяців тому були затримані зловмисники, які здійснювали маніпуляції з вартістю товарів при ввезенні їх на митну територію України, ухиляючись таким чином від сплати податків і митних платежів в особливо великих розмірах. За попередньо розробленою схемою, імпортовані товари відразу після ввезення неофіційно реалізовувалися за готівкові кошти фізичній особі — підприємцю. При цьому, використовуючи низькі індикативи вартості на товар, вони надавали до митного оформлення рахунку-фактури із заниженою митною вартістю.

Незважаючи на наявність подібних незаконних схем, варто відзначити, що робота по припиненню і виявленню незаконних операцій і порушень при проходженні митниці ведеться постійно і досить ефективно.

Основна мета роботи митних органів захищати економічні інтереси держави, говорить Сергій Тупальський. Для поліпшення їх роботи необхідно постійно вдосконалювати правовий, організаційний та аналітичний базис цієї діяльності. Також дуже важливо, щоб в цьому процесі бізнес пішов на зустріч приймаючи пріоритет дотримання законності в митній сфері.